Bağdadi öldürüldü!

       Dün ABD başkanı Trump, müthiş bir siyasi şov ile DAEŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'nin öldürüldüğünü tüm dünyaya ilan etti. Oh, ne rahatladık! 

       Sanki kendileri değildi aynı örgütü kuran ve Bağdadi'yi başına getiren. Ben söylemiyorum kendileri itiraf ediyor. 

       Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden bu konuyla ilgili çok çarpıcı çarpıcı bir iddiada bulunmuştu. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan DAEŞ'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratının olduğunu ileri sürmüştü. DAEŞ'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor. Her ne kadar bir iddia olsa da şimdi bu iddiayı ABD Başkanı da itiraf ediyor. Ne diyor Trump, “DAEŞ'i Obama kurdu, dışişleri bakanı Hillary Clinton'da ona yardımcı oldu.” 

       Peki dünyanın süper gücü olan ABD neden bir terör örgütü kursun ya da ona destek versin ki? 

       Çünkü, terör örgütleriyle ülkeleri dizayn ediyorlar, iktidarları deviriyorlar, o ülkelerin Petrol, Doğalgaz ve yer altı zenginliklerine el koyuyorlar. Ayrıca bölgede komşuları ile arası pek iyi olmayan İsrail'in de güvenliğini tesis ediyorlar. İşi biten örgütleri de tedavülden kaldırıyorlar. Tıpkı şimdilik işi biten DAEŞ gibi. 

       ABD Başkanı Trump, Suriye'de petrol kuyularını güvene aldıklarını itiraf ediyor 3 gün sonra ise DAEŞ'in lideri Bağdadi bir operasyonla 'öldürülüyor'. 

       Peki hal böyleyken bizde durumlar nedir? Tabiki değişen bir şey yok! 

       Trump kendi ağzıyla DAEŞ'i ABD'nin kurduğunu itiraf ederken bizim ülkemizde sayıları azımsanmayacak bir kesim ısrarla DAEŞ'i Türkiye'nin kurduğunu, suçlunun Erdoğan olduğunu ileri sürüyorlar. Tıpkı geçen yıl Türkiye'ye ekonomik operasyon çektiğini itiraf ettiği halde bunu kabul etmeyerek, ısrarla ekonominin kötü yönetildiğini savundukları gibi. 

       Tamam, iktidarın politikalarını beğenmeyebilirsiniz ama DAEŞ'i Türkiye ile ilişkilendirerek ülkeye ne bigi bir fayda sağlamaya çalışıyorsunuz?

       Ne diyelim? Allah akıl fikir versin!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerezci
Çerezci - 4 ay Önce

Ne diyelim Allah belalarını versin..
BaYSelaMi