Şehit sayısı gizleniyor mu?

Önceki gün İdlib'te intikal halindeki 65 askerimize "Rejim Unsurları" tarafından hava saldırısı düzenlendi ve maalesef 34 askerimiz şehit oldu 31 askerimiz de yaralandı.

Peki gerçekten olay böyle mi ve ya gerçekten 34 asker mi şehit oldu. Sosyal medyada ve halk arasında dolaşan bazı söylentilere göre saldırıda bir tabur hedef alınmış ve 150-200 arası şehit var ama devlet bunu gizliyor, kasıtlı olarak sayıyı az gösteriyor.

Devletimiz ne böyle bir şeyi ne yapar ne de gerek duyar. Diyelim ki gerçekten durum böyle; diğer şehitlerin ailelerinden hiç biri mi çıkıp madyaya açıklama yapmaz. Böyle bir şey olsa da haber yapalım diye pusuda bekleyen onlarca haber kanalı ve yayın organı varken, bunu gizlemek mümkün olabilir mi? Üzülerek söylemeliyim ki bu tür safsatalara inanan ciddi bir kitle var. Üstelik eğitim düzeyi de öyle düşük falan değil, bildiğin üst düzey eğitim almış kişiler bile bu haberleri yayıyor veya inanıyor. Demek ki eğitim almak ferasetsizliği gidermiyor. Körleşmiş vicdanları aydınlatmak eğitim ile olmuyor.

Burada cevap bekleyen iki önemli soru geliyor aklıma. İlki kimler, neden böyle yalan haberler yayıyorlar, diğeri ise kimler, neden böyle asılsız provakatif haberlere inanıyor?

İçimizdeki İrlandalılar gibi, İrancılar, Rusyacılar, Esedciler de az değil maalesef. Bu tür provakatif yalanları söyleyenler İran'ın, Rusya'nın Esed'in içimizdeki etki ajanlarıdır. Bu ülkenin gerek Suriye'deki gerekse de diğer politikalarından rahatsız olanların böyle provakatif haberler yapmasını anlıyorum da bu yalana inanları anlamak zor.

Gerçekten neden böyle bir yalana inanılır? Çünkü bazı kanı bozukların duymak istedikleri şey tam da böyle bir şey. Şehit sayısı ne kadar fazla olsa hükümete o kadar yüklenecek, yerden yere vuracak bir imkan buluyorlar. Şehitlerin akan kanı, geride kalanların yaşadığı acılar umurlarında bile değil. Öyle olsa çıkıp "onlar şehit değil, para için savaşıyorlar" derler miydi?

Ne diyelim? Allah akıl fikir versin ama önce Vicdan versin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Latif
Latif - 1 ay Önce

Önce vatan

Çerezci
Çerezci - 1 ay Önce

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralilarimiza acil şifalar dilerim. Vatanımız milletimiz sağolsun

Malamera
Malamera - 1 ay Önce

Sayı arzu ettikleri gibi çıksa ki büyük bir istekle bekliyorlardı, onun üzerinden iç karışıklık yapmak için hazırlıklıydılar ama emellerine ulaşamadılar. Ulaşamayınca da bu sefer Erdoğan’ın bir tebessüm anını yakalayıp onun üzerinden yüklenmeyi denediler. Ama bu halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor ve reisine gene sahip çıktı...