Başkent’te Lezzet Şampiyonası Rüzgarı

Başkent'te 12-13-14 Aralık 2019 tarihlerinde ikincisi düzenlenen, Başkent 2. Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası lezzet şölenine dönüştü.

Başkent’te Lezzet Şampiyonası Rüzgarı

 

Başkent'te 12-13-14 Aralık 2019 tarihlerinde ikincisi düzenlenen, Başkent 2. Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası adeta lezzet şölenine dönüştü.

Şef Serkan Dursun
 

Altınpark Fuar Merkezi'nde ANPADER’in (Ankara Profesyonel Aşçılar be Pastacılar Derneği)düzenlediği yarışmada Türkiye’nin her bölgesinden katılan birbirinden iddialı 450 yarışmacı lezzetli yemeklerini görsel sunumlarıyla sanat haline getirerek adeta bir lezzet şölenine çevirdi. 
 

Şef Mahmut Dolmacı

Şef Emre GeyikçiBirbirinden ünlü 60 değerli şefin jüri olarak katıldığı lezzet yarışması üç gün sürdü. Lezzetli yemeklerin yarıştığı şampiyonada tedarikçi firmalar, ünlü şefler, Türkiye’nin birçok lise ve üniversitesinde aşçılık ve gastronomi öğrencisi genç aşçılar ve şef adayları büyük bir sinerjinin yaşanmasına katkıda bulundu.

ANPADER’in kurucu Başkanı şef Serkan Dursun yaptığı açıklamada bu tarz lezzet festivallerine dönüşen şampiyonaların önemine değindi. Şef Serkan Dursun bu şampiyonalar sayesinde genç aşçı adaylarının sektör temsilcileri ve mesleğinde ön plana çıkmış değerli şeflerle bir araya gelmelerinin öğrenciler ve şef Adayı Aşçılar için bulunmaz bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı iyi değerlendirmelerini gerektiğimi söyledi.

Şampiyonanın yapıldığı alanda Şef Lütfü Boybey Naturel Gıda standında sebze oymacılığı alanında canlı oyma gösterisi yaptı. Karpuz ve kabak üzerine oyma çalışması yapan şefin gösterisi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Yarışmalar ise 24 farklı katagoride gerçekleştirildi. Özellikle yılın genç altın şefi kategorisi büyük ilgiye sebep oldu ve heyecanla takip edildi. Üçüncü günün sonunda ANPADER tarafından ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren yarışmacıların açıklandığı gecede büyük bir katılım ve heyecan vardı. Ödül töreninde ünlü jüri üyeleri ve sponsor firmalarının temsilcilerine plaket takdiminden sonra şampiyonada başarılı olan yarışmacılara madalya ve kupaların verilmesiyle şampiyona sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER